Deilige cupcakes med iskrem i deigen! Oppskrift
Tusen takk for tips til hvordan jeg/vi kan gjøre hagen mer barnevennlig, om det er noen som har flere tips/idèer blir jeg superglad!! Jeg kommer nok iallefall til å høre med stefaren min om jeg kan få litt pilgrener når han beskjærer i år. Så prøver jeg å lage en liten tunnel, kanskje inn til en hemmelig inngang til leikehytta?
Her om dagen bakte jeg og lille Lukas muffins med iskrem i! Deilig!! Oppskriften fikk jeg fra nydelige bloggen til Manuela.
Det virker kanskje rart å skulle ha is i muffins-røra, men det blir nesten som å ha fløte oppi – det fungerer kjempefint!
-
100 g smør
-
2 egg
-
150 g sukker
-
1 vaniljestang ( frøene)
-
2,5 dl mel
-
1 ts. bakepulver
-
200-250 gr iskrem
Start med å piske smør og sukker hvitt. Tilsett deretter ett egg av gangen, og miks godt.
Bland de tørre ingrediensene sammen, og tilsett dette til resten av røra.
Lukas ELSKER å bake, og spesielt gøy er det å blåse på mel og melis…! Lille tassen ler godt da ja, spesielt om mamma sukker litt! Hihi.
Tilsett deretter favoritt-iskremen din, jeg brukte ca en halv boks med Ben & Jerry’s cookie dough iskrem. Synes den er kjempedeilig!
Vi koser oss når vi baker, og det tok dermed ganske lang tid å ha oppi iskremen – det var jo så gøy å helle! Snille Daniel sovnet til slutt, så storebror på halvannet år kunne styre på akkurat som han ville.
Miks iskremen godt inn i resten av røra.
Skrap gjerne med en slikkepott for å være sikker på at alt blir blandet godt.
Da er det bare å fylle muffinsrøra i former!
Jeg bruker et muffinsbrett i silikon eller metall når jeg baker, og setter papirformene oppi. Da beholder formene en fin fasong!
Stekes midt i ovnen i 15-20minutter på 200grader.
De smakte deilig!! Her er noen jeg pyntet med et lite marsipanlokk og blomster av marsipan.
På disse brukte jeg et lite kjevle som det er mønster i, som gir et søtt mønster til det lille marsipanlokket.
For å få til dette mønsteret preget/skjærte jeg linjer i marsipanen – pass på å ikke skjære for dypt! Så festet jeg små sukkerperler i sølv i hvert kryss.
Så glad som jeg er i sjokolade, måtte vi jo lage noen med sjokoladekrem også.. Bruker nesquick-kremen som jeg synes er så god! Sommerfuglene har jeg laget av hjemmelaget sukkerpasta.
Det er mange måter å sprøyte krem på cupcakes, her har jeg laget et par som minner om roser – og en med litt blonder. Til begge typene har jeg brukt samme tupp på sprøyteposen; Wilton 1M.
Kjermpekoselig at DU tittet innom i dag! ♥
// flere oppskrifter finner du HER
ååå..Jeg blir så imponert over alt du gjør! Lurte litt på denne nesquick toppingen du bruker- Har du oppskrift på denne? Har letet litt rundtomkring på bloggen din, men finner den ikke…
Supert med en krem som ikke er så sterk som mange av disse sjokolade toppingene er.
mvh Silje
Ja, jeg synes det var veldig deilig med iskrem i røra Bare Mio, det kommer jeg nok til å prøve ut igjen ja! Teste ut litt flere smaker – hihi! (farlig dette her..) Takk for det!! :o)
Ja, jeg er spent på å lage en liten tunnel av pilgrener, tror absolutt lille Lukas kommer til å synes det er stas!!
Bilder kommer så raskt jeg kommer i gang med det! :o) …ja, og snøen ute har smelta da, hihi..
Tusen takk Anne! :o) Det finnes så mange måter å sprøyte krem på cupcakes, en slik rose er gjort i en fei. :o) Håper du blir frisk før du aner det! :o)
HJERTELIG takk Fru Underberget – så snilt sagt av deg!! :o)
Ja, det er kjempekos med hjelp på kjøkkenet Linda! Vi storkoser oss begge to! :o) Kjevle med mønster i har jeg kjøpt på nett, de har det på flere kake-butikker. Har desverre ikke sett det her i landet noe sted.. Jeg har kjøpt et på http://www.thecakedecoratingcompany.co.uk, og et bittelite (det som jeg brukte her – som er betydelig rimeligere) har jeg bestilt via ebay.
Det er veldig kjekt synes jeg, gir så stilige detaljer! :o)
Hjertelig takk Blomsterguri!! :o) Ja, Lukas ELSKER å være med på kjøkkenet – det er jo så stas å få bake! hihi.
Denne kommentaren har blitt fjernet av forfatteren.
For en som er glad i is hørtes det kjempegodt ut med is i cupcakes.
Herlig liten hjelper du har.
Så nydelig du har pyntet dem, lekkert!
Høres så spennende ut med en liten tunnel av pilgreiner, blir spennende å se hva du lager til i hagen.
Ha en fin torsdag :O)
åå, du er så flink med den bakingen din!
Når jeg blir frisk skal jeg lære meg å lage fancy ting med både fondant og sprøytetupper, den sjokoladerosen var gørrlekker
DÅNE! Dette ser jo super lekkert ut! Smaker sikkert like godt som de ser ut. Mmmm! Dette har du virkelig teken på:-)
Det ser helt herlig ut:) Og herlige bilder av den lille som hjelper til:) Kjevle med mønster, så kjekt? hvor får man tak i det da? det hadde vært greit innimellom:)
Du lager så mye fint!!!! Skjønner godt at den lille kokken liker å være med på dette